Szukasz prezentu na Dzień Matki?

Dziś mam dla Ciebie prosty, ale bardzo miły pomysł na prezent. Wraz z gotowymi wzorami do wydrukowania.

Prezent na dzień Matki – pomysł

Ten pomysł już zdążyłam w tym roku przetestować.

Moja Mama ma urodziny w marcu. Po tylu latach trudno mi wymyślić ciekawy prezent, którego jeszcze nie wykorzystałam na którąś z okazji (urodziny, Dzień Matki, Święta…). Dlatego tym razem wymyśliłam coś innego.

Pomysł zaczerpnęłam z tego wpisu na blogu Style Digger. Chodzi o kupony – vouchery, które obdarowany może u Ciebie wymienić na coś miłego.

Pomysł chwycił! Mamie bardzo się spodobał. Kilka z kuponów już jest wykorzystanych, ale reszta jeszcze przed nami. I tym sposobem obchody urodzinowe rozciągają się na kilka miesięcy. I wiesz co? Ja też mam z tego dobrą zabawę! Tym bardziej, że część kuponów uprawnia do wspólnych przyjemności, na które jakoś zawsze trudno zaplanować czas bez okazji.

 

Moje wzory

Nie korzystałam z gotowych wzorów – wolę robić wszystko po swojemu, dlatego wykonałam swoje własne kupony.

Postanowiłam podzielić się z Tobą tym pomysłem i z tej okazji przygotowałam kilka nowych kuponów. Poniżej znajdziesz wzory, które możesz wykorzystać. Ponieważ nadeszła wiosna (nareszcie!), zdecydowałam się na proste wzory inspirowane kolorami kwiatów kwitnących w maju. Niektóre mają w sobie więcej koloru, inne nieco bardziej minimalistyczne.

Kliknij, aby powiększyć kupon.

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: tulipan

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: begonia bulwiasta

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: bratek

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: czubatka ubiorkolistna

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: goryczka bezłodygowa

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: kokornak wielkolistny

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: niecierpek nowogwinejski

prezent na Dzień Matki - kupon

Inspiracja: osteospermum

 

Kupony – krótka instrukcja

Na co możesz wystawić kupon?

→ Na wspólne spędzenie czasu – wyjście do kina, restauracji, teatru, a może wycieczka na weekend? Jak często udają się Wam takie wspólne wyjścia? Może kupon będzie okazją, by robić to częściej?

→ Na wykonanie za nią uciążliwego obowiązku – umycie okien, pomoc w ogrodzie, ugotowanie obiadu, prasowanie… Coś, co pozwoli Twojej Mamie cieszyć się wolną chwilą.

→ Na cokolwiek innego, co może sprawić Twojej Mamie przyjemność.

→ Możesz zaryzykować także wręczenie dwóch czy trzech kuponów in blanco – na specjalne życzenia obdarowanego.

W Internecie możesz znaleźć trochę inspiracji, ale przede wszystkim – rusz głową! Na pewno wiesz, co uszczęśliwi Twoją Mamę.

 

Nie zapomnij o najważniejszych zasadach:

→ Kupon ma sprawić przyjemność osobie obdarowanej. Pomyśl, co ją może ucieszyć albo pozwól jej wybrać. Jeśli wybieracie się do kina, niech ona wybierze film.

→ Nie marudź! Narzekanie może skutecznie zepsuć humor obdarowanej, a przecież nie o to chodzi, prawda?

→ Jeśli zaproponowany termin koliduje z Twoimi zajęciami, to oczywiście możesz wynegocjować zmianę. Ale zastanów się, czy tym razem nie dasz rady zorganizować się inaczej.

→ Zadania na kuponie nie muszą się wiązać z kosztami (np. wspólny maraton filmów) – ale jeśli będą, to Ty pokrywasz koszty!

Najważniejsze nie jest to, by podarować coś drogiego, ale żeby Mama poczuła się doceniona. A to wymaga tylko trochę poświęcenia i minimum wysiłku.

 

Jak drukować?

Ja wydrukowałam kupony na grubszym papierze w kolorze kremowym – po cztery na kartkę A4 (2×2 w układzie poziomym). Jeśli wolisz, możesz postawić na biały papier. Panie z ksera dodatkowo równo przycięły mi je gilotyną.

Po wydrukowaniu oczywiście uzupełnij treść kuponu oraz datę ważności (lub wpisz „bezterminowo”).

Kupony są uniwersalne –choć przygotowałam je jako prezent na Dzień Matki, możesz je wykorzystać także na dowolną inną okazję, dla dowolnej osoby, której taki pomysł może się spodobać.

 

Który z kuponów podoba Ci się najbardziej? A jaki Ty masz pomysł na prezent?

 

A może chcesz coś poczytać?

→ Nie spełniaj marzeń!

→ Bądź jak…

→ Stan flow – czyli jak pracować na fali