Ostatnie pół roku było u mnie czasem poprzestawiania planów i priorytetów. Potrzebowałam zmian, ale nie miałam pojęcia, od której strony mam się za to zabrać. I dzisiaj, przy okazji SHARE WEEK 2017, mogę podzielić się z Tobą blogami, które mi w tym pomogły.

 

SHARE WEEK – o co chodzi?

SHARE WEEK to akcja organizowana na blogu Andrzeja Tucholskiego już po raz szósty. W największym skrócie – polega na polecaniu blogerów, podcasterów i youtuberów przez innych twórców.

Co polecamy? Twórców, którzy wywarli na nas największy wpływ, którzy publikują treści ważne i dobrej jakości.

Jeśli zainteresowała Cię ta inicjatywa – zajrzyj do postu na jej temat.

 

No to lecimy – moje polecenia blogowe:

 

Pani Swojego Czasu

Świetny blog o zarządzaniu czasem (czy też zarządzaniu sobą w czasie).

Polecam przede wszystkim za bardzo życiowe i zdroworozsądkowe podejście. Tu nie chodzi o dziesiątki technik czy systemów – a przynajmniej nie tylko o nie. Na pierwszym planie jest to, co jest dla nas naprawdę ważne: nasze priorytety, wartości. Co więcej, rady Oli Budzyńskiej (liczne i konkretne!) nie są skierowane do człowieka-robota, ale do realnej osoby, która ma ograniczoną ilość czasu i energii i której czasem się nie chce.

Piszę „osoby”, bo choć blog jest adresowany do kobiet, to podejście Oli jest bardzo uniwersalne.

 

Ola Sobiegraj

Niełatwo ulegam modom. Do ogólnego szaleństwa wokół zdrowego trybu życia też podchodziłam ostrożnie. Nie bardzo mam czas i ochotę na wymyślne gotowanie, a znów w trend biegania i siłowni się nie wpisuję – nie lubię. Poza tym na zdrowie i wagę nie narzekam, więc czy jest sens?

Ale potem trafiłam na bloga Oli Sobiegraj, który skłonił mnie do przemyślenia kilku kwestii. Zaczęłam zwracać większą uwagę na to, co jem, czy na pewno zwracam uwagę na zróżnicowanie. Dzięki motywacji na grupie u Oli zmobilizowałam się do ćwiczeń – na razie w niewielkiej skali, ale przecież najważniejsze to zacząć, prawda?

Ola odpowiada na najróżniejsze kwestie związane z dietą i treningiem. A praktyczne porady są okraszone bardzo pozytywnym, pełnym pasji podejściem autorki. Nie tylko udziela informacji, ale też motywuje!

 

Near Perfect Performance

Czyli blog Dominika Juszczyka o talentach i produktywności.

Dzięki Dominikowi zetknęłam się z tym, jak talenty widzi Instytut Gallupa. I wiesz co? Zupełnie zmieniło to moje myślenie o zdolnościach. Utarło się uważać, że można mieć talent do rysowania, do matematyki czy do sportu. Tymczasem na blogu przeczytasz, że talent to naturalny sposób myślenia, czucia i działania. Nie dyktuje Ci, czy możesz rysować, ale jak będziesz do tego podchodzić.

Dominik pisze również o tym, jak wykorzystać swoje indywidualne zdolności w pracy czy realizacji własnych celów. Dużo przydatnych informacji podanych w ciekawy, przystępny sposób.

 

Polecam, bo warto kliknąć w każdy z powyższych blogów.