Teraz nastał taki czas, że bardziej niż kiedykolwiek trzeba się dzielić dobrem. Że choć odizolowani, tym bardziej musimy być razem i wspierać siebie nawzajem. Dlatego ponownie biorę udział w akcji Share Week Andrzeja Tucholskiego.

Bardziej niż kiedykolwiek

Nie chcę się wymądrzać na temat aktualnej sytuacji. Nie chcę rozdmuchiwać paniki ani, wręcz przeciwnie, bagatelizować problemu. Nie chcę wróżyć z powietrza, że epidemia zaniknie albo się rozwinie, bo tego zwyczajnie nie wiem.

Jasne, że się boję – o bliskich i o siebie. Ale staram się przekierować ten lęk na to, co mogę zrobić. A mogę przede wszystkich stosować się do zaleceń, żeby chronić siebie i ludzi wokół mnie. I mogę – wierząc, że lepszy czas nadejdzie – wykorzystać te chwile, by dorzucić kilka cegiełek do budowy dobrego życia i dobrego świata.

Wierzę, że Share Week to jest jedna z takich cegiełek. Bo przypomina, że można i trzeba doceniać innych. Że za internetowymi tekstami stoi przecież człowiek, który też potrzebuje, żeby go (wirtualnie) poklepać po plecach i powiedzieć „dobra robota!”.

Więc szerzmy dobro. Oto parę miejsc w internecie, które warto odwiedzić.
Nie będzie tu blogerów z czołówek rankingów – na tych trudno nie trafić w odmętach Internetu. Chciałabym polecić tych, którzy robią swoje, choć nie w blasku reflektorów.

Dwie z tych osób znam osobiście i mogę z całą pewnością potwierdzić, że wkładają w prowadzenie blogów całe serce. Wszystkie trzy tworzą treści, które zasługują na dotarcie do jak największej grupy odbiorców.

 

TheDaltonist

To nie jest kolejny blog „o modzie i urodzie”. W przeciwnym razie długo nie zagrzałabym na nim miejsca. A jednak lubię na niego wracać. Już pełna elegancji, czarno-biała estetyka buduje niebanalny klimat. A przez teksty (dotyczące nie tylko dbania o wygląd!) przebija silna osobowość i inteligencja Uli. To jest blog z klasą.

Agnieszka Zapart – Obrazkoterapia

Wiedza z zakresu psychoterapii, podana prosto i bez zbędnego zadęcia. A to wszystko okraszone rysunkami z charakterystyczną kreską Agnieszki. Agnieszka ma dar tworzenia nieskomplikowanych w formie obrazków i komiksów, które jednak trafiają w punkt. Znajdziesz tu sporo mądrości i zdrowego rozsądku.

Krótki Poradnik Prawnika

Rzecz w tym, że nikt nas prawa nikt nie uczy. No, może trochę liźniemy go na studiach. Na dobrą sprawę większość z przepisów znamy „ze słyszenia”, bo ciotka na imprezie opowiadała, że znajomy miał taki przypadek… Jeśli coś Ci świta, to jeszcze możesz doczytać. Gorzej, że czasem nie wiesz nawet, że doczytać należy. I możesz się mocno zdziwić.

I właśnie na tym blogu znajdziesz wiedzę prawną z różnych dziedzin życia podaną w bardzo przystępny sposób.

A co Ty polecasz?

Jeśli prowadzisz bloga, to może dołączysz do Share Week? Szczegóły znajdziesz na blogu Andrzeja Tucholskiego w tym poście.

A jeśli bloga nie prowadzisz, to pomyśl o twórcach internetowych, którzy wpłynęli na Ciebie. Skrobnij czasem komentarz czy wiadomość „Dzięki za to, co robisz!”. Może podeślij link paru znajomym.

Szerzmy dobro!

Na tym blogu znajdziesz również…

Konstruktywna krytyka w Internecie

Przyznaj, jeśli nie dajesz rady

Zasady improwizacji – jak pomogą Ci w życiu?