Zacznij tutaj

Cześć, witam Cię na moim blogu. Super, że tu jesteś!

Pozwól, że opowiem Ci…

O co tu chodzi?

Pomyśl o tym projekcie (osobistym czy biznesowym) który już od dawna chodzi Ci po głowie, ale z jakiegoś powodu nadal pozostaje w sferze marzeń. Masz taki? No to ruszaj ze mną – razem go rozruszamy i doprowadzimy do końca!

Mam wrażenie, że pomiędzy zarządzaniem projektami rodem z wielkich korporacji a „po prostu zrób listę to-do” zieje ogromna dziura. Bo te nasze projekty – czy to napisanie książki, czy rozkręcenie biznesu, czy zdobycie nowej umiejętności – to coś więcej niż „przyrządzić kolację”. Ale znów zagłębiać się w te wszystkie metodologie, techniki, oprogramowania… Czy da się z tego skorzystać bez pięciu certyfikatów?

I tu wchodzę ja, cała na niebiesko (wybaczcie, nie mam białych ubrań). Chcę tu stworzyć system wsparcia tych naszych projektów, który będzie wspierał, a nie obciążał. I przejdziemy przez to razem.

 

I ździebko historii bloga…

Zanim narodziło się Projektywnie.com, blog istniał już w sieci pod nazwą LifeFinalEdited.pl. Pisałam o ulepszaniu życia i odkrywaniu siebie. Te wpisy wciąż niosą wartość, więc ich nie usuwam. Jeśli tylko potrzebujesz – korzystaj z dawnych postów do woli!


W zgodzie z sobą

Kiedy robisz coś wbrew sobie – wbrew swoim wartościom, wbrew swojej osobowości – pojawia się frustracja. Takie wredne, dokuczliwe uczucie, że coś jest nie tak. Coś po prostu nie gra. Jak takie uparte brzęczenie, o którym nawet nie wiesz, że je słyszysz – dopóki nie ustanie.

Dlatego myślę, że na samym początku zmian warto poznać siebie. I warto działać zgodnie z tym, co nam w duszy gra. Bo wtedy po prostu wychodzi najlepiej!

Warto przeczytać w tej kategorii:

→ W zgodzie z sobą

Bądź jak…

→ Czy cierpisz na syndrom oszusta?


Talenty i rozwój

Najlepiej działasz wtedy, gdy stawiasz na swoje mocne strony. Po co marnować czas na to, co Ci idzie jak po grudzie – skoro możesz robić to, co wychodzi Ci kapitalnie i w dodatku robisz to z przyjemnością?

Czy wiesz, w czym jesteś świetny? Bo może czas najwyższy to odkryć?

Jedno zastrzeżenie: nie myl talentu z umiejętnością. Bo umiejętności można i warto rozwijać. Serio, nikt się nie rodzi, malując jak Matejko czy przemawiając niczym Demostenes. To wszystko kwestia praktyki.

Warto przeczytać w tej kategorii:

→ Talent – a jaka jest Twoja supermoc?

→ StrengthsFinder – czy warto robić test na talenty wg Instytutu Gallupa?

→ Cechy dobrej mowy – jak zrobić świetne wystąpienie publiczne?


Kreatywność i zmiany

Skoro już jesteśmy przy zmienianiu tego, co jest – czasem trzeba spojrzeć na coś z innej perspektywy. Zobaczyć coś nowego: nową możliwość czy szansę.

Ale też zmiany nie przychodzą nam łatwo. Wychodzenie ze znanego miejsca zaburza równowagę, którą udało się wypracować. Warto się na to przygotować.

Warto przeczytać w tej kategorii:

→ Zasady improwizacji – jak pomogą Ci w życiu?

→ W dolinie rozpaczy, czyli emocjonalny cykl zmiany


Realizacja celów

No dobrze, chcesz coś zmienić, osiągnąć coś nowego i… to wcale nie przychodzi łatwo. Ile razy podejmowałeś noworoczne postanowienia, z których nic nie wychodziło?

Jak postawić sobie cel i go zrealizować? Jest na to przynajmniej kilka sposobów.

Warto przeczytać w tej kategorii:

→ 12-tygodniowy rok – czyli jak skutecznie realizować plany?

→ Kaizen – czyli mały krok do wielkiej zmiany

→ Nie spełniaj marzeń!


Produktywność

Cel postawiony, ale znienacka uderza… codzienność. Spada na Ciebie niczym wielki odważnik (jak z kreskówek) i przygniata Cię do stanu obecnego. Jak sobie z tym poradzić?

Warto przeczytać w tej kategorii:

→ Prokrastynacja – jak przełamać zaklęty krąg?

→ Stan flow – czyli jak pracować na fali

→ Perfekcjonizm – dobry nawyk czy przekleństwo?


Lifestyle

I tak na podsumowanie – od czasu do czasu pojawiają się posty, w których po prostu piszę coś od siebie. Może chcesz zajrzeć?

Warto przeczytać w tej kategorii:

→ Mały krok

→ Moja zima w obrazkach